- بانک تحقیقات رشته مدیریت دانلود تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو
بانک تحقیقات رشته مدیریت یک فروشگاه مرجع با هدف انتشار تحقیق ، مقاله ، پایان نامه ، پاورپوینت ، جزو وکتاب در زمینه مدیریت است که به منظور دسترسی راحت تر ، سریعتر و ارزان تر شما دانشجویان و پژوهشگران به تحقیقات مد نظرتان تاسیس شده است (نکته : سیستم پرداخت انلاین فایل سل هوشمند هست ، بنابراین در صورت مشغول بودن خطوط کمی شکیبا باشید و مجدد تلاش کنید ) افتخار ما اعتماد شماست moein_eskandari@yahoo.com 09377604503 : پشتیبانی

دانلود تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو

دانلود تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو

در این فایل تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است
در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این تحقیق دریافت می کنید اشاره شده است :
فهرست مطالب
عنوان     صفحه
 مقدمه     1
چكيده     10
 فصل اول :    13
كليات     14
بيان مسئله     18
 فرضيه‌ها     26
متدولوژي     28
 روش شناسايي تحقيق و كارآموزي     31
 فصل دوم :    34
 تئوري پردازيي     35
 ادبيات موضوع     42
فصل سوم :    108
 جامعه     109
جامعه آماري     112
جامعه نمونه     113
پرسشنامه     115
مدل‌هاي آماري     117
فصل چهارم :    120
 تجزيه و تحليل آماري     121
 فصل پنجم :    126
 نتيجه‌گيري     127
پيشنهادات     132
منابع تحقيق :     136
مقدمه
 ممكن است به دفعات شنيده باشيم كه سازمانهاي هر چندنوآور از صحنه رقابت خارج مي شوند ، اما سازمانهاي ديگر در همان محيط با موفقيت به كار خود ادامه مي‌دهند.
 آيا سازمانهايي كه از صفحه رقابت خارج مي‌شوند ، مي‌خواستند به چنين سرنوشتي دچار شوند ؟ در پاسخ بايد گفت كه نمي‌خواستند يا نمي‌خواهند به چنين سرنوشتي دچار شوند سازمانهاي كنوني بايد دنبال خلاقيت و نوآوري باشند و براي اينكه از بين نروند همواره بايد افراد را تشويق به نوآوري نمايند و پديده تغيير را با آغوش باز بپذيرند .( رابينز ، 1376)
در اغلب موارد سازماني كمتر به امر خلاقيت و نوآوري دست مي‌زنند زيرا آن را تجارت ريسك‌داري مي‌پندارند كه بايد از كار اصلي خود منحرف شده و به اموري كه هنوز امتحان نشده‌اند ، بپردازند .
سازماني بايد با ساختارهاي متناسب سازماني كه متضمن پرورش و رشد خلاقيت باشد به رويارويي آينده بپردازند و در غير اين صورت محكوم به فنا هستند . دي گرين در نوشته خود با عنوان « سازمان برازنده و شايسته » بر اين باور است كه سازماني بايد حالت سازگاري به خود بگيرند . سازمان خوب و شايسته آن است كه محيط را در ك كند ، اطلاعات و آگاهي‌هاي بايسته را به سرعت آماده كند ،‌سريع پاسخ دهد ، بستر مناسبي براي پرورش خلاقيت و نوآوري باشد ، از تجربيات بياموزد و ساختار خود را بازنگري كند .( Degreem, 1982)
روند رو به رشد تكنولوژي و رقابت فشرده در صنايع و سازمانهاي مختلف ، ضرورت خلاقيت و‌ نوآوري را اجتناب ناپذير گردانيده است و سازمانهايي موفق هستند كه خود را با اين روند تطبيق دهند در غير اينصورت محكوم به شكست هستند .
 در كشور ما به دليل برخورداري از ارتكاب طبيعي و منابع خدادادي متاسفانه به فرايند نوآوري توجه چنداني مبذول نگرديده است و منتظر بوده‌ايم تا ديگران براي ما فكر كنند و به توليدات محصولات و فرآيندهاي جديد بپردازيم و نتايج آنها را پس از مدت طولاني و منسوخ شده دريافت و به كار گيريم .
تعداد صفحات :136


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ertegha_164270_3720.zip125.3k