- بانک تحقیقات رشته مدیریت دانلود تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو
بانک تحقیقات رشته مدیریت یک فروشگاه مرجع با هدف انتشار تحقیق ، مقاله ، پایان نامه ، پاورپوینت ، جزو وکتاب در زمینه مدیریت است که به منظور دسترسی راحت تر ، سریعتر و ارزان تر شما دانشجویان و پژوهشگران به تحقیقات مد نظرتان تاسیس شده است (نکته : سیستم پرداخت انلاین فایل سل هوشمند هست ، بنابراین در صورت مشغول بودن خطوط کمی شکیبا باشید و مجدد تلاش کنید ) افتخار ما اعتماد شماست moein_eskandari@yahoo.com 09377604503 : پشتیبانی

دانلود تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو

دانلود تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو

در این فایل تحقیق ارتقاء فناوري و نوآوري در كارخانه پارس خودرو مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است
در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این تحقیق دریافت می کنید اشاره شده است :
فهرست مطالب
عنوان     صفحه
 مقدمه     1
چكيده     10
 فصل اول :    13
كليات     14
بيان مسئله     18
 فرضيه‌ها     26
متدولوژي     28
 روش شناسايي تحقيق و كارآموزي     31
 فصل دوم :    34
 تئوري پردازيي     35
 ادبيات موضوع     42
فصل سوم :    108
 جامعه     109
جامعه آماري     112
جامعه نمونه     113
پرسشنامه     115
مدل‌هاي آماري     117
فصل چهارم :    120
 تجزيه و تحليل آماري     121
 فصل پنجم :    126
 نتيجه‌گيري     127
پيشنهادات     132
منابع تحقيق :     136
مقدمه
 ممكن است به دفعات شنيده باشيم كه سازمانهاي هر چندنوآور از صحنه رقابت خارج مي شوند ، اما سازمانهاي ديگر در همان محيط با موفقيت به كار خود ادامه مي‌دهند.
 آيا سازمانهايي كه از صفحه رقابت خارج مي‌شوند ، مي‌خواستند به چنين سرنوشتي دچار شوند ؟ در پاسخ بايد گفت كه نمي‌خواستند يا نمي‌خواهند به چنين سرنوشتي دچار شوند سازمانهاي كنوني بايد دنبال خلاقيت و نوآوري باشند و براي اينكه از بين نروند همواره بايد افراد را تشويق به نوآوري نمايند و پديده تغيير را با آغوش باز بپذيرند .( رابينز ، 1376)
در اغلب موارد سازماني كمتر به امر خلاقيت و نوآوري دست مي‌زنند زيرا آن را تجارت ريسك‌داري مي‌پندارند كه بايد از كار اصلي خود منحرف شده و به اموري كه هنوز امتحان نشده‌اند ، بپردازند .
سازماني بايد با ساختارهاي متناسب سازماني كه متضمن پرورش و رشد خلاقيت باشد به رويارويي آينده بپردازند و در غير اين صورت محكوم به فنا هستند . دي گرين در نوشته خود با عنوان « سازمان برازنده و شايسته » بر اين باور است كه سازماني بايد حالت سازگاري به خود بگيرند . سازمان خوب و شايسته آن است كه محيط را در ك كند ، اطلاعات و آگاهي‌هاي بايسته را به سرعت آماده كند ،‌سريع پاسخ دهد ، بستر مناسبي براي پرورش خلاقيت و نوآوري باشد ، از تجربيات بياموزد و ساختار خود را بازنگري كند .( Degreem, 1982)
روند رو به رشد تكنولوژي و رقابت فشرده در صنايع و سازمانهاي مختلف ، ضرورت خلاقيت و‌ نوآوري را اجتناب ناپذير گردانيده است و سازمانهايي موفق هستند كه خود را با اين روند تطبيق دهند در غير اينصورت محكوم به شكست هستند .
 در كشور ما به دليل برخورداري از ارتكاب طبيعي و منابع خدادادي متاسفانه به فرايند نوآوري توجه چنداني مبذول نگرديده است و منتظر بوده‌ايم تا ديگران براي ما فكر كنند و به توليدات محصولات و فرآيندهاي جديد بپردازيم و نتايج آنها را پس از مدت طولاني و منسوخ شده دريافت و به كار گيريم .
تعداد صفحات :136


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ertegha_164270_3720.zip125.3k